zobrazit: všechny | placené | neplacené řadit podle: nejnovější | nejčtenější | nejkomentovanější

Otázka:

Využití FV mám nastaveno v zóně a v dalších zónách v prioritách osvětlení, větrání, případně vytápění (s energonositelem elektřina), přebytky nevyužity.

Zarazilo mne, že pro osvětlení je z FV využito ale pouze 0,33 MWh, přestože je prioritní. Čím to je?

Otázka:

Chtěl bych vás požádat o vysvětlení problematiky "Roční nevyužitá produkce FVE podle vyhl. 264/2020 Sb. (§5, bod 2d)".

Snažím se u jedné pasivní budovy dosáhnout nulového standardu, ale díky tomuto "opatření" se mi to nedaří. Měl jsme za to že zjednodušeně čím víc panelů - tím víc odeslané energie do sítě a tím víc plus pro objekt.

Zajímalo by mě co ten odstavec ve vyhlášce přesně znamená, proč je výpočet (pozitivní přínos FVE) tímto způsobem omezen a případně jaké jsou vaše typy pro návrh FVE, případně kombinaci s technologiemi, aby to vycházelo pro budovu co nejlépe a bylo možné tento nulový standard splnit.

Připravovaný update Energie 2023

Kategorie » téma: Energie » Obecně | Energie » 07 OZE a primární energie

15.12.2022 23.18 | Zbyněk Svoboda | Komentáře: 6 komentářů | Přečteno: 14200x

Po každém uvedení nového programu následuje bohužel nevyhnutelné období odstraňování různých přehlédnutí a menší či větších chyb. Není překvapující, že to potkalo i Energii 2023, která svým rozsahem dost výrazně překonává všechny ostatní programy v naší nabídce. Na leden 2023 proto připravujeme bezplatný update, který bude obsahovat různé opravy a doplnění.

Nejdůležitější oprava se týká výpočtu primární energie referenční budovy, do které Energie 2023 zatím omylem nezahrnuje primární energii spojenou s provozem nevytápěných prostorů (obvykle osvětlení a nucené větrání garáží). Za tento nedostatek se omlouváme, při testování nám to bohužel uniklo.

Na webu K-CAD byla umístěna upravená instalace, která tento výše popisovaný problém řeší. Neobsahuje ale zatím všechny úpravy programu chystané na leden.

Otázka:

Jeví se mi, že výpočet energie získané solárními kolektory v Energii 2023 je chybný, když značně závisí na střední teplotě teplonosné kapaliny a téměř nezávisí na světové orientaci.

Hodnoty pro klimat. data Pardubice 2012 jsou diametrálně odlišná od Energie 2021.

Otázka:

Je možné po 1.1.12023 používat Energii 2021 /která má modul na posouzení  FVE/  na objekty, kde není chlazení a úprava vlhkosti, ale třeba je tam FVE?

Bylo by to ve smyslu vyhl. 264 možné, když ten modul již počítá s hodinovým krokem FVE?

< 1 Stránka 2 3 4 5 6 7 .. 18 >