zobrazit: všechny | placené | neplacené řadit podle: nejnovější | nejčtenější | nejkomentovanější

Otázka:

Není nám jasná problematika Mimořádného provozu. Pokud si začnu tvořit vlastní profil užívání píšete: "Zkontrolujte prosím zda je rozmístění mimořádného provozu během roku vhodné i pro vámi zadaný profil".

Rádi bychom tento mimořádný provoz zcela zrušili, abychom mohli kombinovat podzóny v rámci jednotlivých zón.

Kde lze prosím tento mimořádný provoz nastavit/zrušit? Konkrétně se jedná o profil restaurace/kavárna a obchodní/prodejní plocha v administrativní budově.

Ztráty z rozvodů teplé vody

Kategorie » téma: Energie » 06 Provoz zóny

09.09.2023 21.30 | Zbyněk Svoboda | Komentáře: 4 komentářů | Přečteno: 2534x

Otázka:

Jak je to s výpočtem ztrát rozvody teplé vody?

Když např. zadám, že v zóně mám rozvody délky 100 m a ztráty 150 Wh/(m.den), pak by roční spotřeba energie měla být 365*100*150/1000 = 5475 kWh. Jenže, když zadám profil, kdy např. v měsíci listopadu je nulová spotřeba teplé vody, pak je i nulová listopadová spotřeba energie na přípravu TV, což má sice jistou logiku, ale nemusí tomu tak být.

Počítal jsem zónu s obdobným odběrem jako u bytu (některé hodiny v roce jsou bez odběru TV), ale ztráta rozvody teplé vody vycházela jinak, než podle výše uvedeného vztahu.

Otázka:

Zajímalo by mne, proč se po zadání časového podílu provozu nuceného větrání v obytné zóně nižšího než 100 % sice sníží dodaná energie na nucené větrání, ale současně se zvýší dodaná energie na vytápění.

Čím to je?

Otázka:

Řešíme teď záležitost, která se ani tak netýká PENB, jako potenciálu využití hodinového kroku v Energii i pro další výpočty.

Konkrétně bychom potřebovali do výpočtu zavést hodinové spotřeby elektřiny na různé elektrické spotřebiče, technologie apod., abychom mohli získat realističtější obrázek o využitelnosti vyrobené fotovoltaické elektřiny v budově.

Otázka:

Je-li pro vytápění a chlazení jeden a ten samý systém s tepelnými čerpadly, takže bude každé vždy probíhat ucelenou část roku po přepnutí provozu, jak to v Energii 2023 zadat?

Ve verzi 2021 bylo možné vypnout energie v jednotlivých měsících, to ale zmizelo.

Zatím vidím jako jedinou možnost zadat Mimořádný provoz např. pro vytápění mimo topné období, ale zase tím "přijdu" o nastavení mimořádného provozu ve vybraných týdnech roku, jelikož více než jeden MP zadávat nelze.

< 1 Stránka 2 3 4 5 6 7 .. 57 >