zobrazit: všechny | placené | neplacené řadit podle: nejnovější | nejčtenější | nejkomentovanější

Vzduchová clona u dveří

Kategorie » téma: Energie » 06 Provoz zóny

23.11.2020 11.36 | Zbyněk Svoboda | Komentáře: 1 komentářů | Přečteno: 1229x

Otázka:

V zóně restaurace je teplovzdušné vytápění vzduchotechnickou jednotkou s přívodním a odvodním ventilátorem a s rekuperací (zdroj tepla je TČ) a u dveří je pak vzduchová clona se 100% recirkulací a elektroohřevem.

Jak správně zadat vzduchovou clonu v TZB a pak v zóně?

Po souhlasu zástupce zpracovatele uveřejňujeme odkaz na dokument, který obsahuje doporučené hodnoty často poptávaných účinností přímotopných systémů vytápění.

Dokument byl sice zpracován ještě v době platnosti vyhlášky 78/2013 Sb., ale přesto máme za to, že může řadě specialistů pomoci.

Otázka:

V objektu RD mám dvě zóny chlazenou a obytnou. Vzhledem k velikosti RD je vypočtený počet osob v zóně chlazené 4 a v zońě obytné 5, celkem 9 osob.

Pro celý RD lze ale dle vyhlášky uvažovat max 5 osob. Do chlazené zony se mi navíc počítá i spotřeba TUV pro 4 osoby, ačkoliv zde není žádný fyzický odběr, bez toho nelze výpočet provést.

Jak toto řešit?

Otázka:

Dělám výpočet v Energii 2020, konkrétně PENB pro prodej rodinného domu, který je v pasivním standardu. Co mě zarazilo je, že řízené větrání hodnoceného domu vychází do klasifikační třídy E.

Zadaná jednotka má přitom nižší měrný příkon, než je referenční hodnota (2750 oproti 3000 Ws/m3).

Nemůže být ve vzorci nějaká chyba nebo co může tolik ovlivňovat výsledný parametr?

Otázka:

Jak zadat potřebu teplé vody, když znám přesný počet osob? Jedná se o průmyslovou halu. Když zadám počet osob, stejně mi to v zóně napočítá osoby dle podlahové plochy.

Dá se odlišit v počtu osob potřeba vody na administrativní pracovníky a dělníky?

< Stránka 1 2 3 4 5 6 .. 48 >