zobrazit: všechny | placené | neplacené řadit podle: nejnovější | nejčtenější | nejkomentovanější

Otázka:

... Součástí posudku u solárních kolektorů na přitápění má být doložen i výpočet měrné potřeby tepla na vytápění, dle informace ze SFŽP má být proveden podle TNI 730329... 

1) Je možné výpočtem podleTNI 730329 hodnotit i běžné rodinné domy? V programu ENERGIE 2009 je tento způsob hodnocení zvolen jen pro nízkoenergetický dům. Lze využít pro tento výpočet ještě předchozí verze programu (Energie 2008)?

2) Jak docílit správného zobrazení tlačítek ve spodní části obrazovky v programu ENERGIE 2009 při popisu jednotlivých zón v objektu?

Otázka:

... prosím o kontrolu vstupních a vypočítaných hodnot v programu Energie 2009. Nejedná se samozřejmě o kontrolu ploch apod. U vyhovujícího standardu se chci zeptat na zadávání vnitřních zisků od osvětlení, ve výpočtu jsem zadal klasické žárovky a vyšla Energ. náročnost osvětlení za rok = 18 kWh/m2, při zadání úsporného osvětlení vychází Energ. náročnost osvětlení za rok = 4 kWh/m2, tento rozdíl mám tedy k dispozici abych splnil požadavek na (celkovou) měrnou  spotřebu energie EPa, která je pro RD = 142 kWh/m2. Zadáním klasických žárovek se blížím k hodnotě která vychází v nízkoenergetickém standardu dle TNI 73 0329, kde hodnota  Energ. náročnost osvětlení za rok  = 21 kWh/m2 (vychází z počtu osob).

Jak zadat topný faktor tepelného čerpadla?

Kategorie » téma: Energie » 07 OZE a primární energie

29.06.2009 17.51 | Petr Kapička | Komentáře: 0 komentářů | Přečteno: 6248x

Otázka:

Jakým způsobem zadat do výpočtu topný faktor tepelného čerpadla?

Otázka:

V programu Zelená úspora se uvádí pojem - Měrná potřeba tepla na vytápění – čistá výpočtová potřeba tepla na prostorové vytápění bez vlivu účinnosti otopné soustavy a zdroje tepla. Nerozumím tomu, protože když si vezmu dva domy s úplně stejnou konstrukcí a v jednom domu budu mít třeba plynový kotel a v druhém domě tepelné čerpadlo, tak dům s TČ bude mít menší nároky na kWh/m2.a. To znamená, že TČ ovlivní nároky na kWh/m2.a.

Jestli budu počítat pasivní dům bez vlivu účinnosti otopné soustavy a zdroje tepla, tak se nemůžu dostat na hodnotu 15 kWh/m2.a.

< 1 .. 10 11 12 13 14 Stránka 15 >