zobrazit: všechny | placené | neplacené řadit podle: nejnovější | nejčtenější | nejkomentovanější

Otázka:

Hodnotím budovu, která má vystupující meziokenní žebra a štítové obvodové stěny. Nejsem si jista jak tyto žebra započítat do výpočtu:

Vystupující žebro
Vystupující žebro

Moje řešení je to, že bych započítala plochu konstrukce odečtenou z pohledu, jednalo by se pak o zeď s tloušťkou 1040+460 v případě štítové stěny, obdobně u žebra, s příslušnou tloušťkou izolace. Energeticky vztažnou plochu (v obrázku zeleně) bych potom vypočítala včetně žeber. Myslíte, že je takový postup v pořádku?

Otázka:

Z výpočtu mi vychází potřeba tepla na vytápění i pro měsíce, kdy je venkovní teplota nad 13 °C (jaro-podzim). Nejde o chybu?

Nová Energie 2013.8: doplnění výstupů a úpravy výpočtu VZT

Kategorie » téma: Energie » Obecně

22.10.2013 09.55 | Zbyněk Svoboda | Komentáře: 0 komentářů | Přečteno: 15311x

Během několika dní bude na www.kcad.cz umístěna ke stažení další aktualizace Energie 2013.8 - tentokrát mimo jiné s aktualizací na novelu EN ISO 13788 (2013), podle které se mění nastavení vlhkostních tříd pro interiéry budov (změna se projeví při výpočtu dodané energie na zvlhčování a odvlhčování vzduchu).

Program byl také doplněn o tabulku ukazující měsíční dodané energie bez energií z okolního prostředí, kterou lze vyvolat příkazem Výpočet - Dodané energie bez energií z okolního prostředí:

Dodaná energie bez energie z okolí
Dodaná energie bez energie z okolí

Další změny byly provedeny ve výpočetním modulu. Doplněn byl především výpočet potřebného objemového toku vzduchu na chlazení přes VZT pro situace, kdy je průměrná měsíční venkovní teplota (např. 8 C) nižší než průměrná měsíční teplota chladícího vzduchu (např. 18 C)...

Otázka:

Mám dotaz ohledně zadání halového objektu (25x20 m), jehož jediná energetická náročnost je tvořena systémem osvětlení (prostorů skladů a garáží). Objekt není nijak temperován a vytápěn. Je zde max osazeno havarijní větrání- při překročení hladiny CO, v případě startu zaparkovaných vozidel. Předpokládaná teplota (budu-li brát hodnoty dle ČSN 730540 - garáže = 5 °C).

Kopírování jednotlivých souborů Energie

Kategorie » téma: Energie » Obecně

15.10.2013 10.20 | Zbyněk Svoboda | Komentáře: 0 komentářů | Přečteno: 10218x

Otázka:

Dobrý den, Mám vytvořeno cca 20 úloh se stejnými plochami obalových konstrukcí,ale různými kombinacemi zdrojů,větrání a různými parametry obalových konstrukcí atp.Chtěl bych stejnou kombinaci těchto 20 úloh provést pro jiný objekt.Je možné toto provést výměnou nějakého souboru v adresáři s úlohou, který nese informaci jen o plochách objektu? Předem děkuji

< 1 .. 30 31 32 33 34 Stránka 35 36 37 38 39 40 .. 68 >