řadit podle: nejnovější | nejčtenější | nejkomentovanější

Otázka:

Mám dotaz na prokazování výpočtových hodnot součinitelů tepelné vodivosti na základě deklarovaných hodnot pro energetické posudky v dotačním titulu "Nová zelená úsporám".

Konkrétně u materiálů EPS 70 F popř. EPS 100 S či EPS 150 S jsou hodnoty předdefinované v katalogu výrobků v Teplu 2011 (uváděné jako výpočtové) shodné s hodnotami, které výrobci u těchto materiálů uvádějí jako deklarované. Přičemž v metodickém pokynu pro NZÚ se uvažuje s tím, že výpočtové (návrhové) hodnoty se mají počítat jako zhoršení deklarované hodnoty uváděné výrobcem o 3-5%.

Tedy mám-li např. u EPS 70 F deklarovanou hodnotu tepelné vodivosti 0,039 W/m.K u v podstatě všech výrobců tohoto materiálu, pak by měla být výpočtová v rozmezí 0,04 - 0,041 W/m.K. Ale v software TEPLO 2011 je uvedena jako návrhová hodnota součinitele tepelné vodivosti 0,039 W/m.K. Samozřejmě jsem původně použil do výpočtů předdefinovanou hodnotu z katalogu Teplo 2011 a teď mi to úředníci v posudku rozporují. Jaké je vaše oficiální stanovisko jakožto dodavatele softwaru určeného mimo jiné pro zpracovávání energetických posudků pro NZÚ?

Otázka:

Zpracovávám PEN pro RD, u kterého je prováděna větší změna stavby. Při vyhodnocení vyberu i doporučenou variantu, kterou jsem zpracoval, ale v poslední tabulce ukazatel energetické náročnosti se mi nezobrazí energetická náročnost na větrání u doporučené varianty.

Když tuto variantu generuji samostatně, ne jako doporučenou, energie na větrání se v této tabulce zorbrazí tak jak má.

Otázka:

V budově mám kombinaci teplovzdušného vytápění s klasickou teplovodní soustavou, přičemž každý systém má svůj zdroj tepla (plynový kotel, elektrický ohřívač). Odhaduji rozdělení dodávky tepla na zhruba polovinu na každý systém. Jakým způsobem mám tuto situaci zadat?

Otázka:

Zpracováváme PENB pro divadlo programem Energie 2013. V budově je vzduchotechnika, kterou se větrá, topí a také příležitostně chladí. V softwaru je tedy zadána VZT, chlazení je nastaveno na 2 dny v týdnu, ve zdrojích chladu je zadáno chlazení je zajišťováno VZT.

Ve vyhotoveném PENB na poslední straně však chlazení zcela chybí. V čem může být chyba?

Zadání CZT (centrálního zásobování teplem)

Kategorie » téma: Energie » 06 Provoz zóny

10.12.2013 15.40 | Zbyněk Svoboda | Komentáře: 2 komentářů | Přečteno: 12560x

Otázka:

Provádím PENB panelového domu , který má dálkové zásobení teplem /výměníková stanice/ a TUV. Jak tyto parametry zadám v programu ENERGIE - zdroje tepla a zdroj TUV?

< Stránka 1 2 >

Související weby:

www.kdata.cz - CAD software

www.kcad.cz - Stavební fyzika

www.datasystem.cz - Primární data

Stavební fyzika » Aktuality

13.10.2021 14.19 » Energie 2021

Energie 2021 je k dispozici. Je možné ji objednat a následně i stáhnout na www.kcad.cz

Informace o novinkách jsou v jednom z článků.

18.06.2021 10.13 » Energie 2020.11

Energie ve verzi 2020.11 je k dispozici v sekci ke stažení na webu kcad.cz. Popis změn v nové verzi je v jednom z článku.