řadit podle: nejnovější | nejčtenější | nejkomentovanější

Globální změny vlastností oken

Kategorie » téma: Energie » 02 Konstrukce na styku s vnějším vzduchem

29.12.2015 21.52 | Zbyněk Svoboda | Komentáře: 2 komentářů | Přečteno: 22462x

Otázka:

Měl bych dotaz k Energii - jakým hromadným způsobem mohu upravit parametry výplní otvorů?

Mám třeba 30 výplní, z toho 2 dveře a 3 střešní okna, zbytek jsou okna. Přes funkci „rychlé změny vlastností“ mohu v Energii buď upravit každou výplň zvlášť nebo jen všechny najednou. Dají se nějakým způsobem upravit parametry jen např. oknům? A dveřím zas přiřadit parametry jiné?

Nyní tu změnu provádím tak, že upravím parametry všech výplní na parametry převažujících konstrukcí (většinou okna) a pak parametry dveří a střešních oken přepisuji u každého samostatně. Nebo existuje nějaký elegantnější způsob?

Otázka:

Při výpočtu potřeby tepla obecního úřadu, který je vytápěn jen tři dny v týdnu, jsem zjistila, že zadaný počet hodin, během kterých je přerušeno či redukováno vytápění, významně ovlivňuje výsledek celkového hodnocení energetické náročnosti.

Jak v takovém případě, že je budova využívána jen některé dny v týdnu, zadat hodnoty tak, aby byly vypovídající i pro případné častější využití?

Otázka:

V suterénu paneláku mám některé místnosti "vytápěné" spodním rozvodem tepla  (bez otopných těles v místnostech), lze takové prostory uvažovat jako vytápěné ? Při osobní návštěvě to topilo dosti citelně.

Zadání dvouplášťové střechy při hodnocení rizika přehřívání podkroví

Kategorie » téma: Simulace

13.12.2015 10.55 | Zbyněk Svoboda | Komentáře: 0 komentářů | Přečteno: 16689x

Otázka:

Jakým způsobem zadat v SIMULACI skutečnost, že posuzovaná místnost se nachází pod půdním prostorem? Jak zadat provětrávanou vzduchovou mezeru a skládanou střešní krytinu?

Otázka:

Mám dva zdroje na ohřev TUV - plyn+soláry. Na formuláři sol. ohřev zadám tyto kolektory včetně zásobníku.

Aby se mi kolektory projevily ve výpočtu, tak nám bylo řečeno, že u formuláře Příprava TUV je nutné mimo plynu zadat i druhý zdroj v podobě TUV, který v energonositelích bude uvažovat jako elektřina. Následně v protokolu PENB se mi zobrazí 3 zdroje - soláry+elektřina+plyn.

Je tento postup správný?

< Stránka 1 2 >

Související weby:

www.kdata.cz - CAD software

www.kcad.cz - Stavební fyzika

www.datasystem.cz - Primární data

Stavební fyzika » Aktuality

13.10.2021 14.19 » Energie 2021

Energie 2021 je k dispozici. Je možné ji objednat a následně i stáhnout na www.kcad.cz

Informace o novinkách jsou v jednom z článků.

18.06.2021 10.13 » Energie 2020.11

Energie ve verzi 2020.11 je k dispozici v sekci ke stažení na webu kcad.cz. Popis změn v nové verzi je v jednom z článku.