zobrazit: všechny | placené | neplacené řadit podle: nejnovější | nejčtenější | nejkomentovanější

Otázka:

dostal jsem za úkol spočítat energetickou náročnost stáv.a zatepleného stavu předmětného osmipodlažního bloku 8c o 96b.j.ve 4sekcích kS   TO6B-OS.Mám navrhnout takový způsob a cenu komplexního zateplení,aby byt.družstvo dosáhlo na parametry dotace v programu A1 Zelená úsporám a mohlo si udělat představu o investičních nákladech.To co však řeším poprvé je značně zalomený tvar 4 sekcí bloku 8c a v této souvislosti mám na Vás následující prosbu:

Existují podmínky za kterých by se všechny 4 sekce mohly hodnotit  jako 1 celek v 1 "obálce"? Poznamenávám,že sekce D.Č.4 a 3 jsou odděleny dilatací a totéž je mezi D.Č.3 a 2.

Otázky:

..obracím se na Vás s prosbou při výpočtu konkrétního bytového domu. Jde mi v zásadě si potvrdit rozdíl mezi výpočtem pro PENB a pro Zelená úsporám.

Bytový dům má 4 nadzemní podlaží (byty a schodiště), 1 podzemní podlaží (celoplošné, nevytápěné) – sousedí jednou štítovou stěnou s dalším (zrcadlovým) bytovým domem. Každý byt má vlastní systém vytápění (není centrální kotelna)!

Úvodem pomíjím fakt, že PENB počítám dle vyhlášek MPO a ZÚ dle TNI.

1) V PENB bych každý byt samostatně pokládal za jednu vytápěnou zónu, schodiště a suterén by byly nevytápěným prostorem – Energie 2009 část Nevytápěné prostory.

V ZÚ pokládám všechny byty (i přes autonomní vytápění) za jednu celkovou vytápěnou zónu, schodiště a suterén pokládám za nevytápěné prostory – Energie 2009 část Nevytápěné prostory.

2) V PENB bych pro zjednodušení celý sousední bytový dům (vytápěnou část) pokládal za další jednu vytápěnou zónu (rozdíl teplo 10st.C), styk nevytápěných prostor bych ve výpočtu zanedbal (nepředpokládá se přenos tepla).

V ZÚ bych pro zjednodušení celý sousední bytový dům uvažoval jako nevytápěný prostor a v v oddílu Nevytápěné prostory bych zaškrtl políčko „neprovádět podrobný výpočet dle ČSN EN ISO 13789“ a doplnil činitel teplotní redukce (např.0,29)

3) V obou případech vycházím z vnějších rozměrů konstrukcí, v obou případech je exponovaný obvod podlahy obvod domu mínus společná stěna se sousedním bytovým domem. Položku exponovaný obvod podlahy však nevyužiji, protože suterén budu počítat v části Nevytápěné prostory (zvyk). V obou případech u nevytápěného suterénu zanedbám vliv zeminy, měl bych být na straně bezpečnosti.

Prosím o kontrolu správnosti výše uvedených úvah.

Otázka:

Obracím se na Vás s dotazem vhodným jistě do blogu  Energie - zelená úsporám ...včera byl na stránkách www.zelenausporam.cz zveřejněn dokument - pokyny k příloze směrnice ... dělající "jasno" v uznávání podlahové plochy a chtěl jsem Vás poprosit o pomoc při výkladu:

podkroví ... při posuzování stávajícího objektu kde je obytné podkroví se světlou výškou 2,10-2,20m ...do plochy  pro výpočet dotace taková místnost  nelze zahrnout  ...ale mohu ji zahrnout  do výpočtové celkové plochy ? (jedná se o podkroví nad celým půdorysem (né jen půdička  pod hřebenem sedlové střechy jak jsme se již dříve dotazoval  tzn. jakýsi mezonet ))

Otázka:

.. Lze u velmi starého objektu, kde např. termostatické ventily a hlavice nejsou osazeny, předpokládat využitelnost tepelných zisků? Přeci jen z vlastní zkušenosti vím, že si sám reguluji teplotu v místnosti ventilem dle zvýšené teploty vlivem sluníčka.

Otázka:

.. jak zahrnout do výpočtu chodbu (a komoru ) uvnitř dispozice bytu? Jedná se o předválečný 5patrový cihlový bytová dům v řadové zástavbě. V některých bytech na chodbě mezi vstupem z chodby a vlastními pokoji není radiátor a je vytápěná přilehlými místnostmi ... je i přesto možné tyto prostor zahrnou do celkové podlahové plochy "jako" součást vytápěného bytu (vyznačení viz. přiložený obrázek modře ). Nevytápěné a větrné komory, spíže a WC z dotační plochy vyřazuji a dle předešlého dotazu do blogu pro zjednodušení zadání výpočtu počítám vnější obálkou bytů.

Celková podlahová plocha zóny je součtem podlahových ploch ve všech podlažích patřících do hodnocené vytápěné či chlazené zóny.
Jednotka [m2].
-----------------------------
Podle zákona č. 406/2006 Sb. (par. 2, bod p) se celkovou podlahovou plochou rozumí podlahová plocha všech vytápěných podlaží vymezená mezi vnějšími stěnami (bez sklepů a sousedících nevytápěných prostor).
-----------------------------
TNI 73 0329 a TNI 730330 definují celkovou podlahovou plochu stejně, tj. jako celkovou vnitřní podlahovou plochu vytápěné části budovy, tedy opět plochu bez obalových konstrukcí.

< 1 .. 9 10 11 12 13 Stránka 14 15 16 17 18 19 .. 22 >