zobrazit: všechny | placené | neplacené řadit podle: nejnovější | nejčtenější | nejkomentovanější

Otázka:

Chtěl bych se zeptat, jestli jde nějak poznat, jaká konstrukce je zadaná na jaké záložce na novém okně pro zadání neprůsvitných konstrukcí.

Přehledná tabulka z minulé verze byla samozřejmě ideální. Teď, když hledám nějakou konstrukci, musím překlikávat v záložkách, než tu správnou najdu.

Nemohly by se názvy záložek přepisovat podle jména konstrukce?

ZOOM: Dynamické propojení neprůsvitných konstrukcí a výplní otvorů

Program Energie 2019 nabízí jako jednu z novinek možnost přiřadit výplně otvorů k neprůsvitným konstrukcím, čímž se mezi nimi vytvoří dynamická vazba. Díky ní se pak automaticky přepočítají plochy stěn či střech, pokud dojde ke změně plochy v nich umístěných oken. Dosud podporované postupy zadávání jsou sice i nadále zachovány v plném rozsahu, ale nový způsob může značně usnadnit práci - a to zvláště při hodnocení různých variant teprve projektované budovy.

Podívejme se v detailním návodu, jakým způsobem nové alternativní zadávání funguje.

Otázka:

Je nutné součinitel prostupu tepla pro šikmé výplně otvorů, nakloněné LOP, světlíky, atd. zadávat do výpočtu PENB stanovený v jejich skutečné poloze, nebo je možné využít hodnotu stanovenou ve svislé poloze?

Otázka:

V protokolu v odstavci „Solární zisky stavebními konstrukcemi“ je uveden celkový činitel Fsh u výplně VYP-1 hodnotou 0,396, ač v zadání pro navrhovaný stav jsem vyplnil hodnotu 0,6 – není zde rozpor? Je tento postup správný?

Otázka:

Zajímal by mne váš názor na možnosti výpočtu součinitele prostupu tepla u světlíku. Vidím tu dvě možnosti:

a) výpočet po částech (průsvitná a neprůsvitná část) zvlášť dle ČSN EN 6946, výsledné Učko prvku je pak v podstatě váženým průměrem přes plochy

b) naměřená hodnota od výrobce vztažená na půdorysný průmět

< 1 2 3 4 Stránka 5 6 7 8 9 10 .. 21 >