zobrazit: všechny | placené | neplacené řadit podle: nejnovější | nejčtenější | nejkomentovanější

Otázka:

V STN 73 0540-2 sa v čl 6.1.1 vyžaduje pre energeticky úsporné budovy výplne 4 tr. tesnosti podľa EN 12207. Je v programu Energie niekde prepočet medzi QL100 (m3/(h.m)) alebo QA100 (m3/(h.m2)) a súč. iLV?

Globální změny vlastností oken

Kategorie » téma: Energie » 02 Konstrukce na styku s vnějším vzduchem

29.12.2015 21.52 | Zbyněk Svoboda | Komentáře: 2 komentářů | Přečteno: 25434x

Otázka:

Měl bych dotaz k Energii - jakým hromadným způsobem mohu upravit parametry výplní otvorů?

Mám třeba 30 výplní, z toho 2 dveře a 3 střešní okna, zbytek jsou okna. Přes funkci „rychlé změny vlastností“ mohu v Energii buď upravit každou výplň zvlášť nebo jen všechny najednou. Dají se nějakým způsobem upravit parametry jen např. oknům? A dveřím zas přiřadit parametry jiné?

Nyní tu změnu provádím tak, že upravím parametry všech výplní na parametry převažujících konstrukcí (většinou okna) a pak parametry dveří a střešních oken přepisuji u každého samostatně. Nebo existuje nějaký elegantnější způsob?

Otázka:

Řeším budovu s velkým proskleným atriem s VZT upravovaným prostředím. Do tohoto atria je vstup z venkovního prostředí 8-mi dvoukřídlými designovými dveřmi ze skla o síle 1 cm. Tyto dveře ale nemají klasickou spáru, ale místo ní mají spáru o šířce 1 cm, takže infiltrace je enormní, a nevím, jak tuto skutečnost zadat do Energie 2015.

Otázka:

V programu Energie zpracováváme PENB a potřebujeme správně stanovit požadavek normy na součinitel prostupu tepla prosklené střechy obchodního domu.

Jedná se o několik prosklených ploch navržených z hliníkového fasádního systému uloženého na podpůrné ocelové konstrukci. Sklon zasklení je 10-30°. Zatím jsme plochy zařadili jako "šikmá výplň otvoru se sklonem do 45°z vytápěného prostoru do venkovního prostředí". Po technické stránce se ale jedná spíše o lehký obvodový plášť, v normě však není zmínka o případném sklonu této konstrukce - tedy pro použití ve střeše.

Prosím o Váš názor, jaký způsob hodnocení je správný.

Otázka:

Pokud RD bude mít instalované předokenní rolety, jak je v programu zadat. Pouze přes korekční činitel clonění? Ten totiž vyjadřuje vliv prvků PROTISLUNEČNÍ ochrany a mluvím-li o zimním období, jsou totiž dvě skutečnosti a to: přes den, jsou vytažené - korekci bych neuvažoval. A v noci nám roleta tvoří další izolační vrstvu - jak toto tedy zahrnout do výpočtu?

< 1 2 3 4 5 Stránka 6 7 8 9 10 11 .. 20 >

Související weby:

www.kdata.cz - CAD software

www.kcad.cz - Stavební fyzika

www.datasystem.cz - Primární data

Stavební fyzika » Aktuality

14.07.2022 15.21 » Nové katalogy materiálů

Na web kcad.cz byly umístěny aktualizované katalogy materiálů. Aktualizace se tentokrát týká sortimentu firmy Huntsman Building Solutions (stříkané tepelné izolace).

13.10.2021 14.19 » Energie 2021

Energie 2021 je k dispozici. Je možné ji objednat a následně i stáhnout na www.kcad.cz

Informace o novinkách jsou v jednom z článků.