zobrazit: všechny | placené | neplacené řadit podle: nejnovější | nejčtenější | nejkomentovanější

Otázka:

Podle příspěvku z jara 2018 se podle platné EN ISO 10211-1 již při výpočtu lineárního činitele prostupu tepla u základu nenahrazuje základ a tepelná izolace zeminou, ale ponechávají se původní materiály.

Výsledný lineární činitel spočítaný podle metodiky z revidované normy tedy nezohledňuje přídavnou izolaci u základu. 

Jak s tímto pracovat ve vazbě na zadávání lineárního činitele do Energie?

Otázka:

Můj dotaz je ryze technického charakteru. Většinu času pracuju v Energii na dvou monitorech, okna se zobrazují na obou, libovolně přesouvám.

Nicméně občas cestuju a potřebuju pracovat pouze na notebooku. V tom případě mám problém, protože okna otevřená dříve na druhém monitoru se nezobrazují. U některých oken pomůže klávesová zkratka Alt+mezerník a posun, bohužel u pomocných výpočtů a nápověd nepomůže ani tohle. Nepomůže ani restart počítače. Vždy je nutné se připojit na druhý monitor, abych patřičná okna "našla".

Jak mám tento problém řešit? Dost často mě to zabrzdí v práci.

Nulové rozměry plných dveří po importu z Protechu

Kategorie » téma: Energie » 10 Ostatní

14.09.2023 17.46 | Zbyněk Svoboda | Komentáře: 0 komentářů | Přečteno: 6667x

Otázka:

Importuji data z Protechu a u všech plných dveří se mi pak v Energii zobrazují nulové rozměry. Ani součinitele prostupu tepla se nenačtou.

Čím to je?

Otázka:

Řešíme teď záležitost, která se ani tak netýká PENB, jako potenciálu využití hodinového kroku v Energii i pro další výpočty.

Konkrétně bychom potřebovali do výpočtu zavést hodinové spotřeby elektřiny na různé elektrické spotřebiče, technologie apod., abychom mohli získat realističtější obrázek o využitelnosti vyrobené fotovoltaické elektřiny v budově.

Reakce budovy na zátěž a vnitřní konstrukce

Kategorie » téma: Energie » 10 Ostatní

17.03.2023 19.16 | Zbyněk Svoboda | Komentáře: 3 komentářů | Přečteno: 11821x

Otázka:

Mám pochybnosti o smyslu celého hodinového výpočtu. Bez vnitřních konstrukcí stejně žádnou tepelnou stabilitu nedokážete dopočítat. Vůbec nevíte, zda je stavba uvnitř ze dřeva, porobetonu, cihel nebo betonu. Ohledně energetické náročnosti u chlazení tedy nemáte šanci nic relevantního dopočítat, protože nemáte zadané vstupní hodnoty, které jsou zcela zásadní. Žádným složitým výpočtem nemůžete dohnat chybějící zadané hodnoty. Nevíte, jak budova reaguje na venkovní změny teploty, a proto ani nemůžete vědět, kolik energie pro udržení stabilního vnitřního prostředí potřebujete. Celé je to na hliněných základech.

< 1 Stránka 2 3 4 5 6 7 .. 18 >