zobrazit: všechny | placené | neplacené řadit podle: nejnovější | nejčtenější | nejkomentovanější

Otázka:

Hodnotíme budovu s 2 zónami: administrace a výrobní prostory/sklad. Stanovení referenčního Uem,R je výrazně ovlivněno tím, že u zóny kanceláří je prosklení nad 50% fasády a proto tam dochází k redukci požadavku a ovlivňuje to hodnocení budovy jako celku. Korektní to ale není, protože výpočet prosklení by měl probíhat pro součet svislých konstrukcí všech zón a až pak nasadit algoritmus redukce.

Novinky ve druhé výzvě NZÚ pro Bytové domy

Kategorie » téma: Zelená úsporám | Energie » Obecně

26.04.2016 11.31 | Pavel Šála | Komentáře: 0 komentářů | Přečteno: 24516x

Od 15. 3. 2016 byl zahájen příjem žádostí druhé výzvy NZÚ pro bytové domy. Detailní informace lze dohledat v dokumentech, které se dají stáhnout na SFŽP, v následujícím článku je pak k dispozici shrnutí hlavních novinek. Energie 2015.7, která je k dispozici od 27. 3. 2016, v již sobě má tyto změny zahrnuty.

Grafická podoba šipek PENB

Kategorie » téma: Energie » Obecně | Energie » 09 Výstupní data

03.03.2016 13.01 | Pavel Šála | Komentáře: 0 komentářů | Přečteno: 30282x

Vážení zákazníci,

v případě připomínek krajského úřadu při kontrole PENB v rámci kotlíkových dotací k podobě šipek zatřídění se na nás prosím obraťte, máme k dispozici písemné vyjádření za K-CAD i mailové vyjádření od SEI, které by měly situaci vyjasnit.

Pavel Šála

Otázka:

Jak přistupovat k zařízení v prodejně potravin? Jde o chladící pulty umístěné v prostoru. Toto zařízení není zapojeno pouze do sítě, ale má navíc speciální jednotky - strojovny a kondenzační střešní jednotky. Tedy vlastní systém chlazení. Nelze vytvořit zónu. Dát to do ostatních částí systému (přídavné spotřeby) ve [W] - ale pouze odhad? Nebo to zanedbat?

Otázka:

Hodnotíme dům v pasivním standardu s fotovoltaickou elektrárnou v ostrovním režimu. Vyrobená elektřina by se měla použít pro vytápění (elektrické rohože), ale už ne pro chlazení (klimatizační jednotka). Program Energie nás ale nepustí k výpočtu s ostrovní fotovoltaikou a dvěma zdroji vytápění na elektřinu.

1) Jakým způsobem zadávat dva zdroje vytápění a chlazení na elektřinu + ostrovní fotovoltaiku?

2) Jak můžeme v programu zhodnotit využití vyrobené elektřiny? Program umožňuje při ostrovní fotovoltaice využití elektřiny ze 100%. Je to reálné? Jde využití procentuálně ponížit?

3) Vyhláška mluví o započítání využité vyrobené elektřiny do primární energie maximálně jednonásobkem „spotřeby elektřiny domem“, což si každý vykládáme jinak.

< 1 2 3 Stránka 4 5 6 7 8 9 .. 36 >

Související weby:

www.kdata.cz - CAD software

www.kcad.cz - Stavební fyzika

www.datasystem.cz - Primární data

Stavební fyzika » Aktuality

14.07.2022 15.21 » Nové katalogy materiálů

Na web kcad.cz byly umístěny aktualizované katalogy materiálů. Aktualizace se tentokrát týká sortimentu firmy Huntsman Building Solutions (stříkané tepelné izolace).

13.10.2021 14.19 » Energie 2021

Energie 2021 je k dispozici. Je možné ji objednat a následně i stáhnout na www.kcad.cz

Informace o novinkách jsou v jednom z článků.